top of page
Dariusz Dobrzyniecki

Przedsiębiorca, business developer, natural born leader, konsultant, trener.

Partner Zarządzający / Wiceprezes Zarządu w Persona GLOBAL Polska.

Certyfikowany trener metody STORYTELLING FOR LEADERS.

Odkąd pamiętam mojemu życiu towarzyszyła głęboka potrzeba dzielenia się wiedzą z ludźmi, po to, by mogli osiągać to, co wydaje się im trudne lub niemożliwe. Aby mogli żyć szczęśliwie, w pełni korzystając ze swoich możliwości i potencjału.

Dziś dzielę się doświadczeniem, które zbierałem przez pierwsze cztery dekady swojego życia - zawodowo jako handlowiec, menadżer, przedsiębiorca a prywatnie jako przyjaciel, świadomy ojciec, człowiek stale poszukujący możliwości doskonalenia się i rozwoju.

Jako doradca, trener, coach rozwijam efektywność organizacji, zespołów, czy pojedynczych menadżerów, w obszarach sprzedaży, przywództwa, zarządzania zespołami, przeprowadzania zmian. Pomagam w kwestionowaniu status quo, wychodzeniu ze strefy komfortu, pokonywaniu własnych ograniczeń. Umożliwiam wgląd w to, czego nie widać na pierwszy rzut oka, czerpiąc czasem z niekonwencjonalnych metod. Uczę tego jak zjednywać sobie ludzi, zarażać ich swoimi pomysłami i energią, pokonywać ograniczenia wynikające z często nieprawdziwych przekonań i nieuzasadnionych lęków, jak doskonalić własną siłę mentalną oraz umiejętności komunikacyjne - słuchanie i mówienie (przekonywanie i storytelling).

A skoro mowa o storytellingu to, moja przygoda z wykorzystywaniem narracji, jako formy skutecznej komunikacji, rozpoczęła się stosunkowo niedawno. Kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z biznesowym storytellingiem i zacząłem szukać możliwości nauczenia się tego, miałem wrażenie, że trzeba kilku lat doświadczenia w pisaniu scenariuszy lub powieści oraz sporo czasu spędzić na scenie lub obok niej, najlepiej jako aktor lub reżyser. Stwierdziłem, że uczenie się tych wszystkich archetypów, podróży bohaterów - antagonisty i protagonisty, tworzenie atrakcyjnych, ale fikcyjnych anegdot, nijak się ma do tego, czym się zajmuję. Do zjednywania sobie ludzi, budowania autorytetu i wiarygodności, do inspirowania ludzi, zarażania ich moimi pomysłami, przekonywania i wytrącania z oporu przed zmianą. Wiedziałem, że ludzie, nawet jeśli słuchają z uwagą bajek o mitycznych bohaterach, dają się wciągnąć w akcję, to są bardzo sceptyczni w zderzeniu z przypowieściami, opatymi na fikcji. Bajki to ​bajki, a biznes to biznes. Gdy w 2015 roku poznałem program Storytelling for Leaders, szybko przekonałem się, że każdy menadżer, wyposażony w kilka niezbyt trudnych do opanowania struktur, poświęcając przez kilka miesięcy 15-20 minut tygodniowo na ćwiczenia,  jest w stanie dojść do bardzo dużej wprawy. Czuć się na tyle swobodnie, by korzystać z mocy storytellingu zarówno w codzinnej pracy, jak i podczas ważnych wystąpień. Ten program był przełomowy dla mnie. I wierzę, że jeśli zdecydujesz się wziąć w nim udział, solidnie realizujac plan treningowy, szybko zobaczysz jak wzmacnia się Twoja skuteczność oddziaływania na innych. 

Szukając historii, do późniejszego wykorzystania, korzystam nie tylko z własnych doświadczeń, ale też dużo czytam. Inspirują mnie zarówno szaleni naukowcy, odważnie łamiący status quo, charyzmatyczni przywódcy, skuteczni menedżerowie, wybitni przedsiębiorcy, filozofowie, mistycy, dowódcy jednostek specjalnych, sportowcy. A także obserwuję dzieci, wiecznie ciekawe świata i innych ludzi. Pasjonuję się holistycznym podejściem do człowieka, w tym psychologią integralną, wpływem myślenia oraz sposobu odżywiania na życie i zdrowie, kuchnią wegetariańską, jogą, żeglarstwem i bieganiem.

wifibooth_4632-IMG_4183_edytowane.jpg

CHCESZ POROZMAWIAĆ?

ZADZWOŃ LUB NAPISZ!


tel. +48 509 45 33 78

e-mail: d.dobrzyniecki@personaglobal.pl

Zapraszam Cię też do grona moich znajomych na LinkedIn. 

bottom of page